Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Celostátní soutěž Mladý zemědělec v akci

Celostátní soutěž Mladý zemědělec v akciVe dnech 29. -31. 3. 2023 proběhlo v Klatovech celostátní finále soutěže zemědělských škol oboru Agropodnikání, kterého se letos zúčastnilo 21 vítězů školních kol. Letošní ročník proběhl podle nového harmonogramu při dodržení všech disciplín. Ve středu se losovaly skupiny a následovalo školení BOZ.

Ve čtvrtek ráno probíhaly praktické zkoušky z chovu, pěstování, mechanizace, ekonomiky a jízdy zručnosti. Odpoledne proběhly testy z teorie stejných předmětů.

V pátek ráno byl zajištěn seminář na téma „Precizní zemědělství“. Všichni tři přednášející z Pražské zemědělské univerzity zaujali žáky tak, že z důvodu bohaté diskuse se seminář protáhl na 3,5 hodiny a z časových důvodů byla zrušena prohlídka města. Očekávané vyhlášení výsledků proběhlo v 12:45 hod.

Vyhrál žák s 234,5 body, druhé místo bylo obsazeno s 35 bodovým odstupem, třetí byl o 2 body horší a do bronzové medaile chybělo Michalu Pavéskovi 5 bodů. Žák na pátém místě měl o 28 bodů méně. Za vzornou reprezentaci školy děkujeme.

Vedoucí praxe  Ing. Jaroslav Indrák