Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Farma > Arboretum

Arboretum

logo_olkraj.png logo_prerov.png

Program na podporu aktivit v oblasti životního prostřední a zemědělství 2018

Dotační titul č. 1: Podpora propagačních, vzdělávacích a osvětových akcí zaměřený na tématiku životního prostředí a zemědělství

Cíl projektu:

Hlavním cílem projektu byla obnova současného arboreta, které se nachází v areálu Střední školy zemědělské v Přerově, Osmek 47, před hlavní budovou.

V rámci grantu byl vypracován projekt, vysazeny nové stromy, zbudován trvalkový štěrkový záhon a květnatá louka. Taktéž byl proveden přesev a ošetření travních porostů a byly pořízeny naučné cedule doplněné o odborný text. Informační cedule, budou sloužit jako didaktická pomůcka pro žáky naší školy a širokou veřejnost.

Arboretum bylo rozšířeno výsadbou stromů zaměřených na tvar koruny stromu. Celkově bylo vysazeno 10 stromů. U každého stromu je naučná cedule s odborným textem. Před hlavním chodem byl vybudován štěrkový záhon s trvalkami a vedle institutu byla založena květnatá louka. Největší chloubou je vysazení stromu svobody. Tento strom byl slavnostně vysazen v rámci 100 letému výročí vzniku České republiky a do budoucna je zde naplánováno zbudování dřevěného mola. Součástí arboreta je i naše včelstvo.

Na vybudování naučné stezky se podíleli zejména učitelé a učitelka odborného výcviku s žáky naší školy. Projekt byl navržen zahradní architektkou p. Bělařovou, nová flóra byla pořízena ze Zahrady Olomouc, grafickou úpravu provedla firma Walker reklama s. r. o. a cedule navrhla a zhotovila firma PDZS s. r. o.

Na finančním zajištění se podílel Olomoucký kraj, Město Přerov a SŠZe Přerov.

V současné době arboretum slouží jako didaktická pomůcka pro děti, žáky a studenty z přerovských a okolních škol a široké veřejnosti, kteří si můžou prohlídku oživit o poznání naší naučné stezky po školní farmě, která byla zbudována v loni.

 

Fotodokumentace:

Arboretum Arboretum
Arboretum Lípa století
Arboretum

 

Naučné nástěnky doplněné o odborný text:

Naučné nástěnky Naučné nástěnky
Naučné nástěnky Naučné nástěnky