Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Závody v drezuře

Závody v drezuře7. 5. 2023 se otevřely brány zemědělské školy pro první letošní závodníky v drezuře. Tradičně již probíhaly zároveň soutěže na dvou obdélnících a tak diváci mohli sledovat začínající jezdce na travnatém obdélníku a již zkušené závodníky na pískovém kolbišti. V každém obdélníku se odjelo 5 soutěží  - celkem bylo ke shlédnutí téměř sto startů. Počasí si s námi opět zahrávalo a silný vítr shazoval květinovou výzdobu, odnášel plastový nábytek a donutil všechny diváky zahalit se do dek.

Nejvyšší a nejtěžší úloha dne se jela na úrovni S. Celkem 9 závodnic připravilo své koně do této soutěže a pro příčku nejvyšší si dojela Dominika Nevolová na koni Cassanova z Ranče u Tuffa.

Školní kůň Lenny s žákyní čtvrtého ročníku – Ellen Kropáčovou, reprezentoval školu v soutěžích DU-A a Z5. Obě úlohy dokázali zajet přes 60 %. V soutěži DU-A si odnesli i stužku za krásné 6. místo. V hobby soutěžích se nejlépe z našich jezdců dařilo člence oddílu Kláře Zbořilové na koni Dycott Something Special, která vyhrála s náskokem pony soutěž P2.

Díky štědrým sponzorům si závodníci na památku odnesli krásné stužky (www.kamir.cz) a bohaté věcné dary. Moc jim za podporu našich závodů děkujeme:  Kamír a Co spol. s r.o., Mikrop Čebín, Spokojený kůň, MJM Litovel, Equiross Olomouc.