Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > YPEF - YOUNG POEPLE IN EUROPEAN FORESTS

YPEF - YOUNG POEPLE IN EUROPEAN FORESTSZnalostní soutěž s českým názvem MLADÍ LIDÉ V EVROPSKÝCH LESÍCH je zaměřena na žáky a studenty všech základních a středních škol.

Cílem této soutěže, která má své kořeny u polských lesníků, je zlepšit povědomí zejména mládeže, ale i celé společnosti, o významu lesů a zdůraznit význam lesnictví v současné době. Jedná se o mezinárodní soutěž, do které jsou aktivně zapojeny lesnické instituce z cca 12 zemí Evropy.

Ze Střední školy zemědělské v Přerově byl do místního kola v Olomouci dne 27.3 2024 vyslán tříčlenný tým studentů ve složení Stohs, Záboj a Janků. V soutěži poměřily své znalosti s protivníky z olomouckých gymnázií, šternberských gymnázií či několika týmů lesnické školy. 

Soutěž spočívala ve dvou disciplínách.  První byl písemný test ze znalostí v oblasti lesnictví a myslivosti od historie až po současnost. Stejné téma měla i druhá praktická část, kde bylo potřeba poznat předložené exponáty z oblasti lesní flóry, fauny, mineralogie, mykologie, entomologie, dendrologie a v neposlední řadě i různé pomůcky používané v lesnictví.

Z celkového počtu 15 týmů se v silné konkurenci Střední zemědělská škola v Přerově probojovala na krásné 8. místo!

Výsledkovou listinu si můžete prohlédnout zde.

                                                                                    Ing. Jiří Divina