Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Soutěž Mladý zemědělec v akci

Soutěž Mladý zemědělec v akciDatum konání:
17.2.2023

Jak bývá na naší škole zvykem, proběhlo školní kolo soutěže Mladý zemědělec v akci pro žáky maturitního ročníku  Agropodnikání  zaměření Provoz, Koně a Ochrana, kteří soutěžili v teoretických znalostech a praktických dovednostech z předmětů Pěstování rostlin, Chovu zvířat, Mechanizace a Ekonomiky. Soutěže se zúčastnilo 12 žáků ze 17 a je generálkou na odbornou část maturity na naší škole.

            Všichni soutěžící byli odměněni  upomínkovými  předměty od firem BASF Ing. Dostála a BAYER Ing. Havlíčka. Žáci na „bedně“ obdrželi hodnotné ceny v podobě batohů, trička, powerbank, vybavení pro cyklisty, ale také atlasy chorob, škůdců a plevelů. Za tyto ceny sponzorům děkujeme.

            Příprava soutěže na této úrovni je náročná a proto chci rovněž poděkovat kolegům, kteří se na přípravě a hodnocení podíleli.

            A jak to vlastně dopadlo?

Pořadí Soutěžící Body
1. Pavéska Michal 291
2. Zelinková sára 231
3. Vašica Jakub 221
4. Lesáková Adéla 218
5. Válková Jana 210

 

Na celostátním finále v Klatovech nás bude zastupovat Michal Pavéska.

Věřím, že přístup žáků k maturitě bude stejně zodpovědný, jako těch, kteří se soutěže zúčastnili.

V Přerově 17. 2. 2023                                                Ing. Jaroslav Indrák

                                                                                   vedoucí učitel praxe