Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Parkurové závody

Parkurové závodyParkurová sezona se rozjela konečně i v areálu zemědělské školy. Své brány pro parkurové jezdce otevřela v neděli 12. 5. 2024, kde v 9 hodin ráno již bylo k vidění první závodníky. Jednalo se o ukázku pro začínající jezdce, kteří navodili tu správnou závodní atmosféru. Převážně děti vedené na ponících svými rodiči absolvovaly za potlesku diváků celý kurz parkuru. Všichni malí závodníci byli za svůj výkon odměněni stužkou a medailí.

„První“ soutěž měla výšku překážek 40 cm a všechny následující byly vždy o 10 cm vyšší, až do výšky překážek 90 cm. Hobby soutěže jsou určeny převážně pro začínající jezdce a nebo pro začínající mladé koně, a tak početnou skupinu startujících tvořily členi místního oddílu, aby předvedli svým rodičům, co se naučili a účastí v soutěži se ocenili za každodenní stájovou dřinu.

Úplně první životní start  v parkuru  40 cm absolvovala členka oddílu při SŠZE Eliška Orságová na plnokrevném koni Romans a hned si i vyzkoušela, jaké to je, jet čestné kolo s červenou stužkou za 3. místo. Stejnou příčku obsadila také Andrea Petříková na poníku Šaman v soutěži o 10 cm vyšší. Natálie Meszárošová ovšem v parkuru 60 cm s koněm Miklipour dokázala  zvítězit a s pohárem nad hlavou si užívala zaslouženou chvíli slávy.

V parkuru 70 cm členky JO posbíraly všechna ocenění kromě prvního, které získala Viktorie Hrabalová s Rozárkou z Equiteam Doloplazy. Druhá skončila Andrea Petříková, třetí Natálie Meszárosová, čtvrtá Kateřina Otáhalová, pátá Michaela Krejčiříková (studentka 2. ročníku agropodnikání) a šestá Natálie Pluháčková (nástavbové studium).

Ještě lépe se dařilo v parkuru o výše překážek 80 cm Davidu Réznerovi s Carambem, který vyhrál těsně před Kateřinou Otáhalovou se Speeedy. V nejvyšší soutěži dne byla nejúspěšnější na třetím místě umístivší se Lucie Knopová (čtvrtý ročník agropodnikání) na koni Foi Foi.

Společnost Kamír a Co spol. s. r. o. (www.kamir.cz)  věnovala na tyto závody sponzorský dar a tímto jim děkujeme za podporu regionálních závodů pro mladé jezdce.

 Foto Michal Zavadil