Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Návštěva z Parlamentu ČR besedovala se studenty

Návštěva z Parlamentu ČR besedovala se studentyV pondělí dne 25. března 2024 jsme přivítali vzácnou návštěvu. Mezi  maturanty přijel Ing. Karel Smetana, poslanec Parlamentu ČR a místopředseda Zemědělského výboru PS.

Pan  poslanec Smetana si v doprovodu paní ředitelky Zdráhalové a zástupce  ředitele pro odborný výcvik pana Holešinského prohlédl nové dílny, nejnovější techniku i stáje. Setkal se také se žáky učňovského oboru Opravář zemědělských strojů.

V první hodině přednášky probral pan poslanec zemědělskou politiku Evropské unie, ve které také působíme, strategii politiky včetně plánu, jeho řízení, implementaci a další důležité aspekty zemědělské politiky. Po té se rozvinula debata se soutěží, ve které žáci odpovídali na dotazy a vyhrávali různé ceny.

Debatu, která pokračovala i o přestávce, žáci velmi ocenili, pan poslanec apeloval na „zdravý selský rozum“, který je potřeba i při každodenním politickém rozhodování. Mladí soukromí zemědělci z řad našich žáků předali také své zkušenosti a názory panu poslanci. Věříme, že padnou na úrodnou půdu.