Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Hobby parkurové závody

Hobby parkurové závody14. 5. proběhly na škole první letošní hobby parkurové závody, kde diváci mohli shlédnout téměř sto startů závodních dvojic. Na úvod dne se konala ukázka v parkurovém skákání, kdy se představili nejmenší a nejmladší účastníci, kteří překonali parkur o výšce 30 cm. Všichni začínající jezdci byli odměněni potleskem, medailí a stužkou.

Následovaly parkury na výšce 50, 60, 70, 80 a 90 cm. Největšího úspěchu a radosti dosáhla z domácích jezdců Natálie Pluháčková (žákyně 3 ZF) na školním koni Argo. Soutěž 60 cm vyhrála a v soutěži 70 cm vybojovala druhé místo. Poprvé v životě startující školní kůň Divoch obsadil třetí místo v soutěži 70/80 cm v sedle s Barborou Lukešovou (členkou JO při SŠZe).

Nejúspěšnější jezdkyní dne byla paní Ilona Andrýsová z Jezdeckého klubu Moravská Brána, která zvítězila ve dvou nejvyšších soutěžích (70/80, 80/90cm).

Pískové kolbiště bylo díky pomoci dobrovolných hasičů z Přerova dostatečně pokropeno a tím se stal povrch pro závodníky ideální. Moc jim tímto děkujeme za pomoc s přípravou závodů. Ceny do jednotlivých soutěží věnovala firma KAMÍR a Co spol. s r.o. (www.kamir.cz), VK – Drcman s.r.o. a město Přerov.