Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Ekonomické soutěže v listopadu a v prosinci 2023

Ekonomické soutěže v listopadu a v prosinci 2023V listopadu 2023 proběhla celorepubliková soutěž s názvem „Podnikám s rozumem“ pro žáky 3. ročníku s cílem vytvořit prezentace nebo jiné upoutávky pro spolužáky, které budou obsahovat jasné a srozumitelně návody k financování podnikání.

I když jsme nevyhráli hlavní cenu, naši žáci se do tvorby prezentací pustili s vervou. Celkem 4 týmy vytvořily 4 zdařilé prezentace, které se mohou používat i ve výuce, a to s těmito tématy:

  1. Finanční plánování pro podnikatele, autoři Matyáš Krybus a Bronislav Záboj
  2. Start-up, autoři Markéta Wnenková a Karolína Kunovská
  3. Podnikatel versus Zaměstnanec: Lenka Suchánková a Adéla Olšová

Všichni ze třídy 3. A.

  1. 4. Podnikatelský záměr: Kovářství Kropáč, autoři Richard Kropáč a Miroslav Černoch ze třídy 3. PM.

Děkujeme společností Cashbot, Hyperfinance.cz, Finbino i agentury GetFound, za to, že jsme se mohli zúčastnit a nasbírat tak zkušenosti do dalších let.

Další zajímavou soutěží bylo školní kolo Ekonomické olympiády, do kterého se přihlásilo přes 470 středních škol. Z naší školy se přihlásilo celkem 25 účastníků ze dvou tříd 3. ročníku a dvou tříd 4. ročníku. Z toho 14 řešitelů bylo úspěšných. Pokořilo hranici 13 bodů z 25. Nicméně každý kraj má omezený počet účastníků, takže do krajského kola nakonec postoupili 2 nejlepší řešitelé a tím jsou žáci 3. ročníku Matyáš Krybus
ze 3. A a Vojtěch Šnejdrla ze 3. PM. V březnu 2024 by se měli zúčastnit krajského kola v Olomouci.

Dne 14. 12. 2023 od 14:00 h bude pro žáky 3. a 4. ročníku webinář s názvem „Sám sobě finančním manažerem“. Žáci se nyní přihlašují přes QR kód a doví se, jak na obchodování s nerostnými komoditami a kryptoměnami.

Děkujeme všem žákům, kteří se zapojili do soutěží, a přejeme jim hodně úspěchů v dalších ekonomických soutěží.