Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Drezurní závody

Drezurní závodyDatum konání:
18.9.2022

Sychravé, deštivé nedělní počasí neodradilo drezurní jezdce od svých startů a přilákalo i řadu diváků, kteří mohli sledovat a fandit nadšeným sportovcům mezi kapkami deště.

Na travnatém obdélníku závodili v prvních dvou soutěžích poníci a obě soutěže ovládla Nela Štáblová s koněm Pírko.  Nejvíce jezdců startovalo v soutěži Z1, a to 19 – nejúspěšnějším z nich byla Ellen Chromčáková na koni Tutty.

S hlubším pískem a kalužemi v obdélníku se museli vyrovnat jezdci oficiálních závodů. Skvělé výkony v soutěži DU-A předvedla členka JO – Anna Šedová, která obsadila 2. a 3. místo. Lucie Ženožičková s Danečkem obsadila 3. místo v soutěži Z5 a vyhrála soutěž L0.

Nejtěžší drezurní úlohu stupně S0 předvedlo na kolbišti 7 jezdkyň, z nichž nejúspěšnější byla Blahutková Martina na koni Estana.

Poděkování s pořádáním závodů si zaslouží rozhodčí, kteří na věži mrzli celý den, žákyně školy, členky jezdeckého oddílu a jejich rodiče, kteří s pořádáním závodů pomáhali, a veliké díky patří všem sponzorům, kteří jezdcům poskytli krásné ceny – Pet Harware, Spokojený kůň, Jezdecké potřeby Equiross, Mikrop Čebín a Kamir a Co spol. s r.o.