Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > 25. ročník Ceny města Přerova

25. ročník Ceny města Přerova



23. 9. , za již tradičně nepříznivého počasí, se sjeli do areálu školy parkuroví jezdci, aby poměřili své síly. Bylo vypsáno celkem 8 soutěží – 4 oficiální a 4 hobby závody. První klání odstartovalo v 9 hodin ráno soutěží o výšce překážek 90 cm a vítězkou se stala Tereza Kročáková na koni Stela. Stejná jezdkyně ovládla i následující soutěž s překážkami 100 cm vysokými. V tomto závodu se dařilo i naší nové paní mistrové - Kateřině Muchové, která obsadila 2. místo. V divácky atraktivní soutěži do 110 cm s žolíkem zvítězil Ing. Petr Rydval se Samárisem. V hlavním závodu pak tribuny tleskaly Jiřímu Urbanovi na koni Rolanda, který projel trasu čistě a v nejrychlejším čase.

Odpolední program byl věnován začínajícím jezdcům a koním. Závodilo se na překážkách od 50 do 80 cm. Velkým zpestřením celého odpoledne byla aktivní účast Pavla Složila ml., který se vrátil zavzpomínat na působení ve škole a také si užít svého bývalého koňského přítele Tricia, se kterým absolvoval své první dostihové starty. Pavel Složil ml., vítěz Velké Pardubické z roku 2021 s Talentem, se představí v jeho sedle i v letošním ročníku Velké. Pavel ukázal, že zvládne taktizovat i v parkurovém skákání a ze závodů si odvážel památeční stužku za umístění.

Velké poděkování patří sponzorům, kteří naše závody bohatě podpořili: Kamir a Co spol. s r.o., Agrotechnic Moravia, RenoFarma Troubky a.s., Statutární město Přerov, Pivovar Zubr, ZD Kokory, Moravská Zemědělská a.s., Barnet a Synové spol. s r.o., PeMaP s r.o., Technické služby města Přerova, VK Drcman s r.o. a  Katos tiskárna s r.o..

 

Záznam parkurových závodů Cena města Přerova  můžete shlédnout na kanálu youtube.