Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Slavnostní otevření zrekonstruovaného jezdeckého kolbiště

Slavnostní otevření zrekonstruovaného jezdeckého kolbiště



V neděli 25. května 2026 proběhlo na Střední škole zemědělské slavnostní otevření nově zrekonstruovaného jezdeckého kolbiště. Celá akce se nesla ve slavnostní atmosféře, kterou podpořilo nejen krásné slunečné počasí, ale také mimořádný zájem veřejnosti i jezdeckých týmů.

Rekonstrukce kolbiště byla realizována za podpory Olomouckého kraje, kterému patří velké poděkování za podporu rozvoje jezdeckého sportu a zázemí pro vzdělávání mladých jezdců. Symbolického přestřižení pásky se zúčastnilo pět významných hostů, jmenovitě : JUDr. Vladimír Lichnovský, 1. náměstek hejtmana Olomouckého kraje, Mgr. Svatopluk Binder, PhD., náměstek hejtmana Olomouckého kraje, Mgr. Miroslav Gajdůšek, MBA, vedoucí odboru školství, Ing. Petr Vrána, primátor města Přerova, Mgr. Jakub Navařík, PhD. a ředitelka Střední zemědělské školy, Mgr. Jana Zdráhalová, kteří společně oficiálně zahájili provoz modernizovaného sportoviště.

Součástí slavnostního dne byla také jezdecká soutěž Pony SP – Cena Olomouckého kraje, jehož cenu předával vítězce JUDr. Vladimír Lichnovský. Do jednotlivých soutěží nastoupilo téměř 200 startujících, což potvrzuje rostoucí popularitu jezdeckého sportu i vysokou úroveň pořádaných závodů.

Po celý den panovala výborná nálada, návštěvníci měli možnost sledovat kvalitní sportovní výkony a užít si příjemné prostředí školního areálu. Nově zrekonstruované kolbiště tak hned při svém otevření ukázalo, že bude důležitým centrem jezdeckého dění v regionu.

Děkujeme všem partnerům, organizátorům, závodníkům i návštěvníkům, kteří se na této významné události podíleli a společně vytvořili nezapomenutelný den. Bez sponzorských darů bychom se neobešli. Zejména děkujeme Olomouckému kraji, Kamír #kamirdrzipalce, Drcman, Paraganhorseboxes, Delikan.